KURS PRZYGOTOWUJACY DO EGZAMINU

Szkoła języka polskiego dla obcokrajowców KLUB DIALOGU już od wielu lat doskonale przygotowuje swoich studentów do Państwowego Egzaminu Certyfikacyjnego na poziomie B1. W jaki sposób nam się to udaje?

Przede wszystkim cały program nauczania jest od początku precyzyjnie skonstruowany. Na każdym etapie nauki student otrzymuje kompleksową wiedzę, niezbędną później podczas egzaminu. Wszystkie nasze kursy języka polskiego, począwszy od poziomu A0, poprzez A1, A2 i B1 prowadzone są z uwzględnieniem wymagań egzaminacyjnych.

Przed każdą sesją egzaminacyjną prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminu B1. Są to zajęcia dedykowane tym uczniom, którzy już osiągnęli poziom B1 i wymagają uporządkowania i  usystematyzowania swojej wiedzy. Lekcje te obejmują wszystkie aspekty, których można spodziewać się na samym egzaminie, czyli gramatykę, mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie.

Wielu naszych studentów zdało już ten egzamin, z czego jesteśmy ogromnie dumni!

KLUB DIALOGU prowadzi zajęcia indywidualne lub grupowe.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE PRZYGOTOWUJĄCYM DO EGZAMINU?

Udział w kursie przygotowującym do egzaminu organizowanym przez KLUB DIALOGU gwarantuje miejsce na egzaminie.

 

Podczas kursu:

  • Zapoznasz się z typami zadań egzaminacyjnych i nauczysz się technik ich rozwiązywania. Pokażemy dokładnie, jak podchodzić do każdego z zadań egzaminacyjnych. Rozwiążemy przykładowe arkusze i je omówimy.
  • Utrwalisz i uzupełnisz wiedzę. Podczas lekcji będziesz mieć okazję do ćwiczenia, poszerzenia umiejętności z zakresu gramatyki oraz słownictwa. Nasi lektorzy pomogą Ci szybko i skutecznie przyswoić nowe informacje.
  • Przejdziesz egzamin próbny.

Próbny egzamin języka polskiego dla obcokrajowców ma za zadanie:

  • oswoić słuchacza z formą egzaminu,
  • zredukować jego stres,
  • określić poziom przygotowania.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jeszcze przed dniem certyfikacji będziesz wiedział, czego się spodziewać. Poczujesz się spokojny i dobrze  przygotowany, co ułatwi Ci w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę i właściwie zaprezentować swoje umiejętności. Egzamin próbny pozwoli Ci określić stopień znajomości języka polskiego. Otrzymasz informację odnośnie Twoich kompetencji językowych. Określimy, co już umiesz, a co wymaga pracy oraz nauki. Dowiesz się więc, na czym się skupić, które partie materiału musisz jeszcze przyswoić i opanować.

ZALETY KURSU PRZYGOTOWUJĄCEGO DO EGZAMINU

  • Zajęcia odbywają się w małych grupach (4 – 10 osób);
  • Dzięki indywidualnemu podejściu każdy z kursantów otrzymuje wystarczająco dużo uwagi i wsparcia;
  • Korzystanie z dodatkowych narzędzi do nauki, takich jak: quizy, odgrywanie scenek, ćwiczenia w terenie, itp.;
  • Lekcje zakończone są egzaminem próbnym.

SZCZEGÓŁY KURSÓW

Terminy KURSÓW PRZYGOROWUJĄCYCH DO EGZAMINU B1 27 – 28 MARCA

 

KURS PEŁNY, 24h – ONLINE, wtorek, czwartek, godzina 19:00 – 20:30

Czas trwania: 2.02 – 25.03.2021, cena 730zł (materiały w cenie kursu)

KURS TECHNIKI EGZAMINACYJNE, 8h – ONLINE, sobota, niedziela,

Godzina 10:00 – 14:00, czas trwania: 20/21.02.2021, cena 300zł

KURS TECHNIKI EGZAMINACYJNE, 8h – ONLINE, sobota, niedziela,

Godzina 10:00 – 14:00, czas trwania: 6/7.03.2021, cena 300zł

KURS TECHNIKI EGZAMINACYJNE, 8h – ONLINE, sobota, niedziela,

Godzina 10:00 – 14:00, czas trwania: 13/14.03.2021, cena 300zł

KURS TECHNIKI EGZAMINACYJNE, 8h – ONLINE, sobota, niedziela,

Godzina 10:00 – 14:00, czas trwania: 20/21.03.2021, cena 300zł

Materiały do wszystkich kursów są w cenie.

 

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń już dziś +48 797 284 800 lub napisz na osrodekcertyfikatowy@gmail.com

Jesteśmy dostępni: PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK, godzina 10.00 – 13.00 oraz 15.00 – 18.00

OPINIE

Jedną z osób, które zdały Państwowy egzamin na certyfikat B1 w 2020 roku jest Julia. Zapytana o doświadczenia z nauką języka polskiego w KLUBIE DIALOGU i o sam egzamin, odpowiada:

„Lubię uczyć się języków obcych, a lekcje języka polskiego nie są moim pierwszym wyzwaniem. W KLUBIE DIALOGU ogromnymi atutami są ugruntowane, przyjazne stosunki w grupie i wspaniałe nauczycielki. Gdy nadszedł czas na przygotowanie się do egzaminu, musiałam zmienić charakter zajęć. Zaczęłam więc odpowiedni kurs. Uważam, że dobre przygotowanie do egzaminu jest ważne i konieczne. Zajęcia odbywały się kompleksowo i naturalnie. W procesie przygotowawczym omówiliśmy i przećwiczyliśmy prawie wszystkie typowe zadania z egzaminu. Gorąco polecam podobny kurs, aby być pewnym pomyślnego zdania egzaminu”.

Sandra, doświadczona nauczycielka KLUBU DIALOGU poprowadziła już nie jeden kurs przygotowujący do egzaminu na poziomie B1. Zapytana o to, czy prowadzenie takich lekcji różni się od innych zajęć języka polskiego jako obcego w szkole, wyjaśnia:

„Kurs przygotowujący jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą przystąpić do egzaminu B1, więc struktura tego kursu powinna różnić się od struktury stosowanej w przypadku kursów standardowych. Zajęcia są dłuższe, a na każdej lekcji pojawiają się wszystkie aspekty egzaminacyjne”.

A następnie dodaje z uśmiechem:

„Być może także uczniowie są bardziej tolerancyjni wobec samego języka i są w stanie zaakceptować większość wyjątków językowych pojawiających się na tym poziomie”.

Czy na kursie przygotowującym do egzaminu jest większa presja? Sandra konkluduje:

„Uczniowie na tym poziomie znajomości języka polskiego są już w stanie wyrazić wszystko własnymi słowami. Pozwala to prowadzić fajne dyskusje, a nawet podejmować kontrowersyjne tematy. Pozytywne wzmocnienie zawsze działa, ale najważniejsze jest podejście i osobiste zaangażowanie studenta”.

Po zakończonej sesji egzaminacyjnej z niecierpliwością czekamy na wieści „po” egzaminie. Zazwyczaj też otrzymujemy maile z podziękowaniami, które bardzo motywują do dalszej pracy, a wyniki uczniów budzą podziw i satysfakcję.