Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

INTENSYWNY PROGRAM 'LEVEL UP 500′

29/01/2020

Pod koniec 2019 Szkoła języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU ruszyła z nowym, intensywnym PROGRAMEM ‘LEVEL UP 500’, który od razu wzbudził  zainteresowanie studentów. Co właściwie kryje się pod tą nazwą?

Celem kursu jest nauka języka polskiego od poziomu A0, czyli dla początkujących do B1 (poziomu ponad średnio zaawansowanego) w 500 godzin lekcyjnych. Studenci mogą to osiągnąć już w pół roku intensywnej nauki podzielonej na 5 semestrów po 100 godzin lekcyjnych każdy. Zajęcia trwają 4 godziny codziennie. Jako, że każdy semestr to coraz wyższy poziom, studenci mogą dołączać do kursu na każdym etapie.

W tej edycji PROGRAMU ‘LEVEL UP 500’ uczestniczą studenci z różnych stron świata i kultur. Dla nas to wspaniałe doświadczenie widzieć ich zaangażowanie w naukę tego trudnego języka! Sporo też studentów KLUBU DIALOGU jest zainteresowanych osiągnięciem poziomu B1 po to, aby móc się efektywnie komunikować, a w konsekwencji podejść do Państwowego Egzaminu na Certyfikat B1.

Dlaczego nauka języka polskiego jako obcego podczas tego kursu jest taka atrakcyjna?

Ania, jedna z naszych wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych lektorek, która współprowadzi ten kurs mówi: „Tak duża intensywność lekcji daje możliwość ‘całkowitego zanurzenia się’ w języku polskim, a szybkie tempo powoduje, że rezultaty też będą szybko widoczne. Zajęcia, które trwają 4 godziny nie muszą być nudne.” I zaraz dodaje: „Lektorka powinien wykazywać się ciągłą kreatywnością, być przygotowaną do każdej lekcji, aby była ona nie tylko wartościowa, ale i interesująca. Na przykład ostatnio wszyscy wstali i graliśmy w piłkę nożną, a przy każdym przekazaniu sobie piłki wypowiadaliśmy pozytywne zdania po polsku. To zabawny i energetyzujący sposób na małą przerwę w siedzeniu!”.

Ania wyjaśnia także „Podczas lekcji konieczna jest pilna obserwacja studentów, aby być pewną jakie są ich oczekiwania, jaki preferują styl nauki oraz jakie mogą wystąpić problemy, aby móc jak najszybciej na nie zareagować. Wyzwaniem jest takie prowadzenie zajęć, aby były wartościowe dla wszystkich, co przy takiej różnorodności kulturowej nie jest łatwe. Oczywiście największym motywatorem zarówno dla studentów, jak i nauczyciela jest osiągany progres!

Jedną z naszych studentek jest Mailing z Wenezueli, która dołączyła do KLUBU DIALOGU na intensywny kurs wakacyjny, a teraz kontynuuje na PROGRAMIE LEVEL UP 500. Dla niej najważniejsze jest wyćwiczenie tego, czego nauczyła się na lekcji. Po ukończeniu pierwszego semestru PROGRAMU, który jak przyznała był dla niej czasami ciężki, w kolejnym wreszcie zobaczyła sens i rezultat swojego trudu. „Teraz widzę różnicę i ona jest oczywista. Nawet obecny semestr, pomimo że uczęszczam na wyższy poziom – jest łatwiejszy, ponieważ przyzwyczaiłam się już do tej intensywności zajęć. Teraz naprawdę rozumiem dużo i bardzo mi się to podoba.”

Jak do tej pory ten wyjątkowy PROGARAM okazał się dużym sukcesem, a my jesteśmy dumni zarówno z postępów naszych studentów, jak i osiągnięć naszych lektorów.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.