Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO ONLINE W CZASACH EPIDEMII

30/03/2020

List otwarty właścicielki szkoły KLUB DIALOGU

– Wioletty Kunickiej Kajczuk

 

NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO ONLINE W CZASACH EPIDEMII

 Do studentów języka polskiego jako obcego,

Nic nie wskazuje na to, że szybko opuścimy swoje bezpieczne mieszkania i spotkamy się w szkole. Jest to dla nas trudna i bolesna sytuacja także przez fakt, jak wielu ludzi zostało już dotkniętych samą chorobą lub jej skutkami. Każdego dnia z całych sił pracujemy nad tym, żeby proces nauki języka polskiego nie został przerwany. Tak jak dotychczas  prowadzimy lekcje online przygotowane przez nasz zespół z pełną odpowiedzialnością, jak najlepszą wiedzą i pasją, której nigdy nie brakowało w naszej szkole. Naszym priorytetem w tej chwili jest więc zdalne utrzymanie procesu nauczania języka polskiego jako obcego i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID -19.

Po pierwsze – nie tracić kontaktu z językiem polskim

Sytuacja, w której wszystkie szkoły są zamknięte i tradycyjne nauczanie nie jest możliwe, buduje poczucie odpowiedzialności za własną naukę. Eksperci prognozują, że moment powrotu do „normalności” nie nastąpi szybko, dlatego Szkoła Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU podjęła niezbędne kroki, aby w pełni przygotować się do nauczania online.

Każdy z nas ma za sobą doświadczenie utraty nabytych umiejętności językowych, kiedy nie są one używane. Nie jest to żadne magiczne zjawisko, tak po prostu działa nasz mózg. Dlatego nauka  języka polskiego na bieżąco, na kursach online jest w tym momencie jak najbardziej odpowiednia.

Po drugie – nie tracić kontaktu z kolegami

Oczywiście zarówno studenci jak i lektorzy są zdania, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, jednak w czasach epidemii, argument bezpieczeństwa naszego zdrowia i życia jest niepodważalny!

Dlatego szkoła KLUB DIALOGU dostosowała swój program nauki języka polskiego do możliwości przeprowadzenia lekcji online zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Obie formy wyróżnia wiele korzyści. Lekcje indywidualne odpowiadają na konkretne potrzeby studenta, ale to podczas zajęć grupowych uczniowie uczą się dodatkowo od siebie nawzajem, nawiązują przyjaźnie, chętnie pomagają sobie w nauce i dopingują do pracy w domu. To wciąż się dzieje, teraz, w wirtualnej rzeczywistości. Stąd, nie warto rezygnować z tych lekcji, nawet kosztem zdarzających się od czasu do czasu problemów technicznych.

Po trzecie – bawić się online

Nasze lekcje polskiego online nie są monotonne! Nauczyciele mają do dyspozycji wiele różnorodnych form. W dalszym ciągu używamy podręcznika programowego, który wzbogacamy prezentacjami, nagraniami audio, video, grami i quizami przygotowanymi w specjalnych aplikacjach i narzędziach. Jednym słowem, nasze kursy języka polskiego online są naprawdę ciekawe!

Dodatkowo udostępnione w trakcie lekcji materiały można w każdej chwili ponownie wykorzystać – po zapisaniu na komputerze czy telefonie – w dowolnym czasie powtórzyć, przeczytać dialog, czy odsłuchać audio.

Trudna sytuacja nie musi być beznadziejna! To nowe doświadczenie może tylko wzbogacić naukę języka polskiego jako obcego, a w przyszłości doskonale sprawdzi się w przypadku: wyjazdu, choroby, braku czasu itp.

Jesteśmy tu dla naszych studentów. Z poważaniem.

Wioletta Kunicka – Kajczuk

– Polish? We made it possible! –

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.