Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

MARSZ SOLIDARNOŚCI Z UCHODŹCAMI

20/10/2021

Nie mogło nas zabraknąć na niedzielnym marszu (17.10) – proteście: Stop torturom na granicy! Marsz solidarności z uchodźcami, który o godzinie 14 ruszył spod ronda Charlesa de Gaulle’a, znanego powszechnie jako ronda z palmą. Jest to miejsce nieprzypadkowo wybrane przez organizatorów protestu. To egzotyczne drzewko stojące na trasie Traktu Królewskiego, pojawiło się w grudniu 2002 roku jako projekt artystyczny Joanny Rajkowskiej, która w ten sposób chciała uczcić pamięć o ludności żydowskiej, niegdyś licznie  zamieszkującej Warszawę, i od której wzięła się nazwa ulicy Aleje Jerozolimskie. Palma miała również, według założeń artystki, stać się symbolem otwartości na innych.

My jako pracownicy Klubu Dialogu, który jest nie tylko placówką edukacyjną, szkołą języka polskiego jako obcego, ale też miejscem spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń między ludźmi pochodzącymi z różnych kontynentów i kultur, nie możemy akceptować łamania prawa i międzynarodowych konwencji oraz sytuacji, kiedy uchodźcom odmawia się udzielenia pomocy medycznej, narażając ich na utratę zdrowia, a nawet na śmierć.

Idąc ulicami Warszawy (TRASA: Rondo de Gaulle’a, Plac Trzech Krzyży, Sejm, Plac Konstytucji, Metro Centrum), w trwającym ponad dwie godziny marszu chcieliśmy pokazać, że jesteśmy solidarni z losem ludzi cierpiących na granicy i wierzymy, że należy zawsze protestować, kiedy komuś dzieje się krzywda, kiedy komuś odbierana jest szansa na normalne życie, tylko dlatego, że przyszło mu urodzić się w kraju dotkniętym wojną, czy innym kryzysem humanitarnym.

Dziękujemy również NASZYM STUDENTOM, którzy byli z nami wspólnie na proteście. Dzięki takim studentom możemy uczyć się tolerancji i otwartości. Dziękujemy za Wasze lekcje dla nas i za to że jesteście! Bądźmy razem w ważnych dla nas sprawach!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.