Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI – DOŁĄCZ DO NAS

05/11/2021

Już bardzo wielu studentów przekonało się, że szkoła Języka Polskiego KLUB DIALOGU, to nadzwyczajne miejsce, w którym robi niezwyczajne rzeczy! SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI to nowy projekt, w który zaangażowali się pracownicy szkoły. Jego celem jest przeciwstawienie się niewłaściwemu traktowaniu uchodźców oraz pomoc w miarę naszych skromnych możliwości. My, pracownicy KLUBU DIALOGU, który jest nie tylko placówką edukacyjną, szkołą języka polskiego jako obcego, ale też miejscem spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń między ludźmi pochodzącymi z różnych kontynentów i kultur, nie możemy akceptować łamania prawa i międzynarodowych konwencji oraz sytuacji, kiedy uchodźcom odmawia się udzielenia pomocy medycznej, materialnej, czy złożenia wniosków o azyl. Nie możemy także akceptować mowy nienawiści oraz przemocy wobec osób innych narodowości.

Akcje, które do tej pory podjęliśmy to: udział w marszu-proteście ‘Stop Torturom na Granicy’ oraz podjęcie się projektu pisania i czytania listów poparcia od obcokrajowców, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w Polsce i mają różny status pobytu w naszym kraju (czytaj dalej tutaj >>).

To jednak nie wszystko! W grudniu planujemy zorganizować ‘Zbiórkę Rzeczy Potrzebnych’ (środki czystości, ubrania, jedzenie), które zostaną przekazane odpowiednim fundacjom niosącym pomoc. Naszą pomocą chcemy także wesprzeć jednego Uchodźcę, któremu, w ramach programu „Solidarni w Edukacji’ KLUB DIALOGU zafunduje stypendium na naukę języka polskiego.

Jeśli chciałbyś do nas dołączyć – nie wahaj się! Każda pomoc jest mile widziana. Możesz przynieść rzeczy na zbiórkę, pomóc w pakowaniu lub dołożyć cegiełkę do stypendium. Może wspólnie uda nam się pomóc w asymilacji językowej i kulturowej więcej niż jednej osobie! Cegiełki można nabyć w biurze szkoły, lub wpłacając na konto z dopiskiem ‘Solidarni w Edukacji’.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.