Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

Klub Dialogu radzi. CZY MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO ONLINE?

16/02/2022

Klub Dialogu radzi. CZY MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO ONLINE?

Od pewnego już czasu forma online stała się bardzo popularnym sposobem na przekazywanie wiedzy w różnych dziedzinach życia. Okazała się także skutecznym rozwiązaniem pozwalającym kontynuować naukę języka polskiego, a jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo.

Nauka online – co to właściwie oznacza?

Wiele osób uważa, że język polski jest trudny, a nauczenie się go graniczy z cudem. Ale wcale nie musi być aż tak ciężko! Odpowiednie metody nauczania opracowane przez Szkołę Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU, gwarantują każdemu najlepsze efekty. Szkoła stawia bowiem na indywidualizm i profesjonalizm, które umożliwiają dopasowanie oferty do ucznia. Ciekawie poprowadzone zajęcia indywidualne lub grupowe, bogate materiały dodatkowe, dobrze dobrany poziom studentów, czy nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, to tylko niektóre elementy, które wpływają na wysoką ocenę Szkoły przez naszych studentów.

Nauka online. Dlaczego warto wybrać taką formę?

Ostatni rok odsłonił prawdziwy potencjał nauki zdalnej. Przede wszystkim nauka polskiego online to bezpieczeństwo, tak ważne w czasach niepewności pandemicznej. Nie wymaga podróżowania na zajęcia, ani bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami kursu. Tym samym jest niezwykle wygodnym sposobem na przyswajanie nowych tematów w zaciszu własnego domu.

Nauka online jest całkowicie elastyczna – na swój kurs języka polskiego online uczeń może połączyć się z dowolnego miejsca na świecie. W ten sposób nawet krótki wyjazd na urlop, czy w sprawach biznesowych nie będzie przerywał nauki. W zajęciach można uczestniczyć będąc w pracy, na uniwersytecie, czy innej, dowolnej lokalizacji.

Wbrew pozorom lekcje polskiego online wcale nie są nudne, ani mniej wartościowe od zajęć stacjonarnych! Chociaż dynamika jest inna, zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne odbywają się płynnie i efektywnie, i w pewnym stopniu są podobne do lekcji w klasie. Nauczyciel i studenci nawiązują interakcję w czasie rzeczywistym, a doskonale uporządkowane materiały i łatwy dostęp do nich, to wymarzony sposób na utrwalenie wiedzy.

Zalety i efekty

Nauka języka polskiego online oferowana przez Szkołę Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim efekty. Są one osiągane dzięki ogromnej pasji lektorów oraz dopracowanego scenariusza kursów. Autorski program nauczania i nieszablonowe podejście do zajęć sprawiają, że cały kurs polskiego skoncentrowany jest na zagadnieniach, które pozwalają nie tylko zdobyć niezbędną wiedzę, ale także poznać polską kulturę.

Warto także wspomnieć o innym istotnym aspekcie: anonimowości. Dla osób, które obawiają się mówić w obecności innych, bycie fizycznie ‘samym’, ale wciąż częścią klasy dostarcza więcej komfortu i pewności siebie w nauce.

Co o nauce online mówią nauczyciele Szkoły KLUB DIALOGU?

Magda, lektorka od 6 lat:

‘Na początku wydawało mi się, że ekran będzie ograniczał moją ekspresję. Wiadomo przecież jak znaczącą rolę w procesie nauki języka polskiego jako obcego odgrywa komunikacja niewerbalna. Z perspektywy czasu mogę jednak przyznać, że praca online jest w pełni efektywna i przyjemna. Ogólnie dostępne komunikatory internetowe oraz duża liczba różnych aplikacji, specjalnie przygotowanych z myślą o sektorze edukacji ułatwiają przekazywanie wiedzy i są atrakcyjne dla studentów. Przyjemniej czasem zagrać w quiz internetowy, niż wypełniać czas ćwiczeniami gramatycznymi. Bez względu na wiek, wciąż sprawdza się zasada nauki przez zabawę. Oczywiście, jak zawsze, należy zachować umiar i dostosowywać rytm zajęć do zróżnicowanych preferencji studentów’. 

Agata, lektorka i metodyk Szkolny:

‘Studenci, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z tą formą nauki języka polskiego jako obcego – szybko się z nią „oswajają”. Myślę̨ także, że aby dobrze  poznać język polski bardzo istotne jest utrzymanie ciągłości nauki, dlatego lekcje online są dogodnym narzędziem dla tych, którzy dużo podróżują lub często pozostają „po godzinach” w pracy. Oczywiście to nieoceniona forma dla tych, którzy mieszkają za granicą, a kontakt z językiem polskim jest dla nich ciągle bardzo ważny!’

Nauka online może być zabawą i przygodą! A co mówią nasi studenci?

Brian z USA:

‘Lekcje online z KLUBEM DIALOGU są na prawdę efektywne: to wspaniały sposób, aby sprawnie zintegrować technologię z nauką języka polskiego jako obcego. Planuję kontynuować te lekcje do czasu osiągnięcia przeze mnie płynności językowej. To bardzo wygodna forma nauki zarówno dla mnie, jak i dla mojej nauczycielki!’

Alessia z Włoch:

‘Już od jakiegoś czasu mam lekcje polskiego online. Nigdy wcześniej nie miałam okazji tego robić́ i myślałam, że ważny dla nauki jest tylko bezpośredni kontakt z nauczycielem. Teraz wiem, że dzięki takim lekcjom  mam więcej czasu dla siebie, bo nie muszę jeździć́ do szkoły i mogę̨ uczyć́ się̨ w domu. To bardzo wygodne!” Szkoła języka polskiego dla obcokrajowców KLUB DIALOGU jest szkołą, która cały czas się rozwija i na bieżąco reaguje na sytuację na rynku. Dlatego jesteśmy tak atrakcyjni dla naszych studentów. A ponieważ nauczanie to nasza pasja – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!

2 comments

  • 07.04.2022

   Estanislau estanislaubolc2017@gmail.com

  • Chcę mówyc dobże pó polsku bo oiciec i mata byly polaco

   • 08.04.2022

    Dorota Maszkiewicz

   • Zapraszamy na nasze kursy indywidualne i grupowe oraz eventy!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.