Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI – CO SIĘ UDAŁO!

16/02/2022

SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI – CO SIĘ UDAŁO!

My, pracownicy Szkoły Języka Polskiego KLUB DIALOGU nie jesteśmy obojętni wobec tragedii ludzi, którzy ze względu na trudną sytuację w ich kraju przyjeżdżają do Polski, aby zacząć bezpieczne życie w nowej ojczyźnie.

Jak wiecie w listopadzie 2021 uczestniczyliśmy w Marszu Solidarności z Uchodźcami. Idąc ulicami Warszawy chcieliśmy pokazać, że ważny jest los ludzi cierpiących. Wierzymy, że należy zawsze protestować, kiedy komuś dzieje się krzywda, gdy człowiek nie ma szansy na normalne życie tylko dlatego, że urodził się w kraju dotkniętym wojną, lub innym kryzysem humanitarnym.

W grudniu 2021 KLUB DIALOGU organizował Warsztaty Pisania Listów do UchodźcówSolidarni w Cierpieniu, aby choć symbolicznie okazać naszą troskę i zrozumienie dla potrzebujących.

Dziękujemy naszym studentom, którzy byli z nami. To dzięki Wam i innym studentom możemy uczyć się tolerancji i otwartości!

Obecnie, w ramach akcji ‘Solidarni w Edukacji’ Szkoła KLUB DIALOGU ufundowała stypendium na naukę języka polskiego dla Uchodźcy, który niedawno, wraz z rodziną przybył do naszego kraju.

Posłuchaj jego historii. To tylko jedna z wielu tysięcy…

Nazywam się Javid Khan (imię dla bezpieczeństwa osoby zostało zmienione). Mam 36 lat. Pochodzę z Afganistanu. Jestem ojcem czworga dzieci, chłopców – 14, 12, 8 i 2 lata. Obecnie mieszkamy w Ośrodku dla Uchodźców pod Warszawą.

Po upadku poprzedniego rządu w Afganistanie, gdy władzę przejęli talibowie, życie w tym kraju stało się nie do zniesienia. Terror dotknął praktycznie wszystkich, którzy nie zgadzali się z nową polityką, a najbardziej: kobiety oraz osoby, które wspierały NATO i rząd USA przez ostanie 20 lat. Ja byłem jednym z tych, którzy pracowali dla Polskich Oddziałów NATO. Zajmowałem się logistyką i zakupami dla wojska.

Ewakuacja osób, których życie było szczególnie zagrożone ze strony talibów, trwała od 15 do 30 sierpnia 2021 roku. Setki tysięcy osób i rodzin z dziećmi zostało ewakuowanych z Afganistanu, ale tyle samo wciąż czeka na wyjazd z tego kraju…

Mnie i mojej rodzinie udało się skontaktować z polskim rządem. Nasza droga ewakuacyjna prowadziła przez Pakistan. Niestety w trakcie tej wędrówki miałem zawał serca. Atak był bardzo silny, więc w szpitalu wszczepiono mi stend wieńcowy. Po krótkiej rekonwalescencji szczęśliwie dotarliśmy do Polski. Dzięki pomocy wspaniałym ludziom udało nam się uciec przed talibami i otrzymać drugie życie w spokoju.

Od miesiąca mieszkamy w Polsce. Jeszcze nie widzieliśmy wielu miejsc, ale bardzo chcielibyśmy poznać naszą nową ojczyznę. Polska to piękny kraj, a my spotkaliśmy tu wielu przyjaciół i zaznaliśmy niesamowitej gościnności. Teraz bardzo optymistycznie patrzę na naszą przyszłość. Jesteśmy tu szczęśliwi, a obecnie mam możliwość uczyć się języka polskiego w KLUBIE DIALOGU. Moim marzeniem jest, aby moje dzieci otrzymały edukację i stały się użytecznymi obywatelami i członkami polskiej społeczności’.

Tak wiele jest tragedii na świecie. Nie bójmy się pomagać. Jeśli to będzie możliwe Szkoła Języka Polskiego KLUB DIALOGU chciałby wesprzeć w nauce języka polskiego jeszcze kilka osób. Jednak do tej akcji jesteście nam potrzebni i Wy – nasi Studenci. W tym celu przygotowaliśmy CEGIEŁKI ‘Solidarni w Edukacji’. Każdy z Was może taką kupić za dowolną kwotę, lub zrobić stały przekaz bankowy. Nasze zobowiązanie!: Całkowity dochód z wpłat będzie przeznaczony na naukę języka polskiego dla kolejnego Uchodźcy! A my dołożymy resztę!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.