Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

‘NIE’ DLA WOJNY W UKRAINIE! – pomagamy!

18/03/2022

2 lata pandemii nie wprawiły nas w taki szok, dezorientację i gniew, jak 2 tygodnie wojny w Ukrainie wywołanej przez Rosję Putina….

MY MÓWIMY WOJNIE ‘NIE’! I nie stoimy biernie obok. Jestem ogromnie dumna i dziękuję za to niebywałe zaangażowanie, jakie prezentuje cały zespół naszej Szkoły Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU. Prowadzimy wiele rozmów, jak sensownie pomagać. A nasze rozmowy skutkują działaniami! Oto one:

  • Uruchomiłyśmy zbiórkę pieniędzy, które idą bezpośrednio do sprawdzonej fundacji prowadzonej przez osoby z Ukrainy. Ta fundacja kieruje odpowiednią na daną chwilę pomoc bezpośrednio do ludzi potrzebujących.
  • Zaprosiliśmy rodziny Ukraińskie do swoich domów, dając im schronienie i utrzymanie.
  • Nasza Lektorka języka polskiego, jako koordynatorka i tłumaczka, jeździ z konwojami ciężarówek na granicę polsko – ukraińską, aby koordynować przeładunki paczek z darami.
  • Nasza koordynatorka biura organizuje zbiórki oraz transporty artykułów wojskowych, medycznych i humanitarnych. Te transporty dotarły już do Charkowa i Sumy!
  • Z funduszy zebranych wśród zespołu Szkoły KLUB DIALOGU zakupiłyśmy jedzenie i środki czystości dla niemowląt i dzieci – transport już dotarł do potrzebujących.
  • Organizujemy bezpłatny kurs języka polskiego ‘Niezbędnik w Polsce’ dla uchodźców, prowadzony pro bono przez nasze Lektorki.
  • Z potrzeby serca i wyrażenia poparcia dla ludzi z Ukrainy mieszkających w Polsce zrobiłyśmy także dekoracje, które witają naszych studentów w szkole.
  • Chodzimy na demonstracje wyrażając nasze: ‘NIE dla WOJNY’.

Dziękuję także naszym studentom, którzy zaangażowali się w pomoc. Wpłaty na fundusz pomocy dla Ukrainy osiągnęły kwotę ponad 7.300zł! Serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej! www.pomagam.pl/klubdialogu 

Drodzy Studenci! Jeśli czujecie chęć niesienia pomocy – dajcie nam znać. Zorganizujemy się razem! Możemy wspólnie zrobić jedzenie dla czekających na Dworcu Centralnym.

Drodzy Ukraińcy! Nie ma słów, aby opisać tragedię, która Was spotkała. Cały Świat jest z Wami, cała Polska jest z Wami, cała Szkoła KLUB DIALOGU jest z Wami!

Слава Украине!

Wioletta i Piotr Kajczuk, właściciele Szkoły KD

Dorota Maszkiewicz, Dyrektor Zarządzająca

Zespół KLUBU DIALOGU

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.