Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

WYDARZENIA ROKU 2022. Raport z KLUBU DIALOGU i ze świata

28/11/2022

Smutne wydarzenia na świecie przejęły początek roku 2022. Raport KLUBU DIALOGU

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń, które z globalnego punku widzenia są tragiczne w skutkach. Oczywiście mowa tu o nieuzasadnionej inwazji Rosji na Ukrainę i okrutnej wojnie prowadzonej przeciw cywilom tego kraju. Nie zapominamy też o ogromnej fali uchodźców na granicy, terroryzowanych przez władze Białorusi i w nie mniej okrutny sposób traktowanych przez władze polskie. Przeczytaj raport KLUBU DIALOGU i dowiedz się więcej.

Działania podjęte przez Szkołę KLUB DIALOGU

Szkoła KLUB DIALOGU kategorycznie sprzeciwia się tym wszystkim złym wydarzeniom, nie tylko słowem, ale i czynem. Gdy zaczęły się pierwsze protesty pod hasłem: ‘Stop torturom na granicy!’ – nie mogło nas tam zabraknąć. Idąc ulicami Warszawy chcieliśmy pokazać, że jesteśmy solidarni z ludźmi, którym dzieje się krzywda, którym odbierana jest szansa na normalne życie, tylko dlatego, że urodzili się w kraju dotkniętym wojną, lub kryzysem humanitarnym.

Wojna w Ukrainie zmobilizowała nas do: zainicjowania zbiórek rzeczy i pieniędzy dla jej mieszkańców, zorganizowania darmowych kursów języka polskiego, udziału w konwojach humanitarnych, przyjęcia do domu uchodźców i wielu, wielu innych pomniejszych działań. Zobacz post na naszym blogu.

Manifest KLUBU DIALOGU

Manifest KLUBU DIALOGU jest prosty i jednoznaczny. My jako pracownicy Szkoły Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU, która jest nie tylko placówką edukacyjną, ale też miejscem spotkań ludzi pochodzących z różnych kontynentów i kultur, nie możemy akceptować sytuacji, kiedy łamie się prawo i międzynarodowe konwencje.

Dziękujemy również NASZYM STUDENTOM, którzy wspierali i wspierają nasze inicjatywy – to dzięki Wam możemy uczyć się tolerancji i otwartości. Dziękujemy za Wasze lekcje dla nas i za to że jesteście!

Cały czas pracujemy dla Was i organizujemy nowe kursy języka polskiego

Pomimo tych smutnych wydarzeń Szkoła Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU nieustannie pracowała, organizując kursy polskiego na wszystkich poziomach nauczania od A0 (dla początkujących) do B2 (dla zaawansowanych). W ciągu roku zajęcia odbywały się w trybie regularnym (głównie wieczorami, 2,3 razy w tygodniu).

Okres wakacji (czerwiec, lipiec, sierpień) jak zwykle wywrócił ten porządek do góry nogami ?. Przeważały kursy intensywne (3h dziennie, codziennie), a studenci dodatkowo mogli uczyć się języka polskiego, bawić się i rozmawiać podczas wyjątkowych eventów integracyjnych. W tym roku zaprosiliśmy naszych studentów na: imprezę urodzinową KLUBU DIALOGU, wycieczkę do Zoo do Łodzi, kręgle, tańce silent disco i salsę oraz spływ kajakowy rzeką Wkrą. Zobacz film z wakacji.

Egzamin z języka polskiego jako obcego na poziomie B1

W 2022 roku udało nam się przeprowadzić 4 egzaminy na Państwowy Certyfikat z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1. W czterech, wyznaczonych przez Państwową Komisję sesjach egzaminacyjnych (w lutym, marcu, czerwcu oraz listopadzie), wzięło udział 190 osób, a 179 uzyskało wynik pozytywny i otrzymało Certyfikat. Serdecznie gratulujemy!

I Ty możesz wziąć udział w egzaminie i cieszyć się Certyfikatem. Sprawdź terminy egzaminów na B1 w 2023 roku oraz kursy przygotowujące do tego egzaminu. Sprawdź.

Prezentacja polskich filmów podczas Wieczorów Filmowych to już tradycja

Przez cały rok zapraszaliśmy do szkoły na Wieczory Filmowe, podczas których prezentowane były polskie filmy z angielskimi napisami. To wspaniała okazja do poznania kultury i stylu życia Polaków, a także zrozumienia ich mentalności.

A już od grudnia mamy przyjemność zaprosić wszystkich na filmy polskie do Kina Wisła. PFFF: ‘Polish Films For Foreigners’ to cykl filmów polskich przygotowany przy współpracy Kina Wisła, Polonicum i Szkoły Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU.

Dziękujemy że jesteście z nami!

– Polish? We make it possible –

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.