Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

GRAMATYKA PROSTO, PO POLSKU. Przepraszam, jak dojadę do KLUBU DIALOGU?

03/02/2023

GRAMATYKA PROSTO, PO POLSKU. Przepraszam, jak dojadę do KLUBU DIALOGU?

‘Dowiedziałem się o tym w kuchni’, czyli dlaczego warto uczyć się języka polskiego?

Warszawa to dynamiczne, multikulturowe miasto. Działają tutaj globalne korporacje, a to znaczy, że w Warszawie pracują i Polacy, i obcokrajowcy. Bardzo często w pracy ludzie rozmawiają po angielsku, bo to język oficjalny w biurze. Interesujące jest to, że w takiej sytuacji język polski zmienia się w język nieformalny. Dlatego Polacy lubią rozmawiać z kolegami i koleżankami o sprawach prywatnych po polsku. To też znaczy, że język polski pomaga w integracji z innymi osobami z pracy. Jeżeli pracujesz przy Rondzie Daszyńskiego bardzo łatwo do nas dojedziesz.

‘Przepraszam, jak dojadę do Klubu Dialogu?’. Poznaj znaczenie wybranych ‘czasowników ruchu’

Żeby dojechać do Szkoły KLUB DIALOGU, proszę wsiąść do tramwaju 22 lub 24 na Rondzie Daszyńskiego, przejechać 4 przystanki, wysiąść na przystanku Dworzec Centralny, przejść przez ulicę, dojść do bramy wejściowej, wybrać kod, wejść schodami na pierwsze piętro i przejść przez próg lokalu numer 4. Dzieli nas zaledwie 15 minut!

Czasowniki ruchu w języku polskim są bardzo interesujące. O tym, w którym kierunku będziemy się poruszać, informuje prefiks (mała cząstka, która jest na początku). Najpopularniejsze czasowniki to czasowniki ruchu, na przykład: iść (pieszo/na piechotę), jechać (np. tramwajem) oraz wsiąść (do jakiegoś środka transportu).

Gramatyka języka polskiego jest bardzo logiczna, a lektorzy w Szkole KLUB DIALOGU świetnie potrafią wytłumaczyć jej reguły na kursie języka polskiego. Nauka polskiego jest przyjemna, a korzystanie z nabytych umiejętności jest bardzo satysfakcjonujące na przykład kiedy rozumiemy to, o czym plotkuje się w firmowych kuchniach i kantynach ;). Oferta naszej szkoły jest TUTAJ.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.