Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

ŚCIEŻKI ROWEROWE W WARSZAWIE

11/07/2023

KLUB DIALOGU rekomenduje: Ścieżki rowerowe w Warszawie

Warszawa to doskonałe miasto do jazdy na rowerze. Pewnie zauważyłeś, że w wielu miejscach znajdują się stacje do wypożyczania rowerów, a do każdej lokalizacji prowadzi ścieżka rowerowa. (No, może prawie do każdej ;-)).

Najpiękniejsza, rekreacyjna ścieżka rowerowa w Warszawie biegnie wzdłuż prawej strony Wisły, czyli od strony Dzielnicy Praga. Trasa ta zaczyna się tuż przy granicy z Jabłonną i kończy – w okolicach mostu Siekierkowskiego. Obecnie trasa ma już ponad 21 kilometrów długości.

Fani aktywności na świeżym powietrzu (czyli między innymi Fani KLUBU DIALOGU), mogą zachwycać się tu urokami nie tylko dzikich zakątków rzeki, ale także spotkać zwierzęta, takie jak czaple, raki, wydry, czy bobry. Jest to chroniony obszar przyrody objęty programem ‘Natura 2000’.

Czy wiesz, że nad Wisłą żyje ponad 150 gatunków ptaków, a w samej rzece ponad 30 gatunków ryb?

Jadąc wzdłuż tej ścieżki rowerowej możemy dotrzeć do pięciu miejskich plaż – Tarchomin, Rusałka, Poniatówka, Saska i Romantyczna. W sezonie odbywają się tam liczne wydarzenia dla dzieci i dorosłych. A stąd już blisko do Szkoły KLUB DIALOGU ????.

Dodatkową atrakcją jest podróżowanie bezpłatnym tramwajem wodnym na drugi brzeg Wisły. Na Wiśle znajdują się 4 takie przeprawy. Tramwaj kursuje co 20 minut. Brzmi kusząco? Koniecznie musisz się wybrać i zobaczyć na własne oczy!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.