Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU

Szkoła języka polskiego dla obcokrajowców KLUB DIALOGU już od wielu lat doskonale przygotowuje swoich studentów do Państwowego Egzaminu Certyfikacyjnego na poziomie B1. W jaki sposób nam się to udaje?

Przede wszystkim cały program nauczania jest od początku precyzyjnie skonstruowany. Na każdym etapie nauki student otrzymuje kompleksową wiedzę, niezbędną później podczas egzaminu. Wszystkie nasze kursy języka polskiego, począwszy od poziomu A0, poprzez A1, A2 i B1 prowadzone są z uwzględnieniem wymagań egzaminacyjnych.

Przed każdą sesją egzaminacyjną prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminu B1. Są to zajęcia dedykowane tym uczniom, którzy już osiągnęli poziom B1 i wymagają uporządkowania i  usystematyzowania swojej wiedzy. Lekcje te obejmują wszystkie aspekty, których można spodziewać się na samym egzaminie, czyli gramatykę, mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie.

Wielu naszych studentów zdało już ten egzamin, z czego jesteśmy ogromnie dumni!

KLUB DIALOGU prowadzi zajęcia indywidualne lub grupowe.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE PRZYGOTOWUJĄCYM DO EGZAMINU?

Udział w kursie przygotowującym do egzaminu organizowanym przez KLUB DIALOGU gwarantuje miejsce na egzaminie.

 

Podczas kursów:

 • Zapoznasz się z typami zadań egzaminacyjnych i nauczysz się technik ich rozwiązywania. Pokażemy dokładnie, jak podchodzić do każdego z zadań egzaminacyjnych. Rozwiążemy przykładowe arkusze i je omówimy.
 • Utrwalisz i uzupełnisz wiedzę. Podczas lekcji będziesz mieć okazję do ćwiczenia, poszerzenia umiejętności z zakresu gramatyki oraz słownictwa. Nasi lektorzy pomogą Ci szybko i skutecznie przyswoić nowe informacje.

 

Dzięki naszym kursom jeszcze przed dniem certyfikacji będziesz wiedział, czego się spodziewać. Poczujesz się spokojny i dobrze  przygotowany, co ułatwi Ci w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę i właściwie zaprezentować swoje umiejętności. Kursy pozwolą Ci określić stopień znajomości języka polskiego. Otrzymasz informację odnośnie Twoich kompetencji językowych. Określimy, co już umiesz, a co wymaga pracy oraz nauki. Dowiesz się więc, na czym się skupić, które partie materiału musisz jeszcze przyswoić i opanować.

Zalety kursu przygotowującego do egzaminu

 • Zajęcia odbywają się w małych grupach (4 – 10 osób);
 • Dzięki indywidualnemu podejściu każdy z kursantów otrzymuje wystarczająco dużo uwagi i wsparcia;
 • Korzystanie z dodatkowych narzędzi do nauki, takich jak: quizy, odgrywanie scenek, ćwiczenia w terenie, itp.

SZCZEGÓŁY KURSÓW

Jeśli planujesz podejść do Państwowego Egzaminu na Certyfikat B1, warto się do niego dobrze przygotować.

Szkoła KLUB DIALOGU zaprasza na KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU.

 • Wszystkie kursy odbywają się ONLINE,
 • Liczba miejsc na kursach jest ograniczona

 

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU B1 PEŁNY (22H)

Program:

Zebranie i powtórzenie wiedzy z języka polskiego w podziale na sprawności, które obowiązują na egzaminie: gramatyka, pisanie, czytanie, rozumienie ze słuchu, mówienie.

Podczas kursu uczestnik:

 • Szczegółowo zapozna się z wszystkimi typami zadań egzaminacyjnych i nauczy się technik ich rozwiązywania.
 • Utrwali i uzupełni wiedzę. Przećwiczy nabyte umiejętności i skutecznie przyswoi nowe informacje.
 • Otrzyma informację zwrotną w zakresie swoich kompetencji językowych i poziomu przygotowania do egzaminu (mocne strony i obszary do rozwoju).
 • Oswoi się z formą egzaminu i zredukuje poziom stresu, dzięki czemu właściwie zaprezentuje swoje umiejętności.

Szczegóły kursu:

 • Czas trwania: sobota/niedziela: 12/13 luty; 26/27 luty; 12/13 marca 2022
 • Dni i godzina: 10:00 – 14:30
 • Cena: 730zł, materiały w cenie

 

KURS Z TECHNIK EGZAMINACYJNYCH (8H)

Program:

Przekazanie szczegółowych informacji na temat egzaminu, technik rozwiązywania zadań, co jest dopuszczalne i na co zwracać uwagę, jak liczone są punkty, jakich błędów unikać, itp.

Podczas kursu uczestnik:

 • Zapozna się z wszystkimi typami zadań egzaminacyjnych.
 • Dowie się jak wygląda egzamin, co wolno, a czego nie należy robić, jak Komisja ocenia prace.
 • Zredukuje swój poziom stresu, dzięki czemu właściwie zaprezentuje swoje umiejętności.

Szczegóły kursu:

 • SOBOTA / NIEDZIELA, 12/13 marca 2022, godz. 10 – 14
 • Cena: 320zł

 

KURS Z TECHNIK PISANIA (7H)

Program:

Analiza i praktyczne ćwiczenie różnych form pisemnych, które występują na egzaminie (krótkich i długich). Uczestnicy kursu będą mieli za zadania napisać 4 formy pisemne (2 długie, 2 krótkie), które następnie zostaną poprawione i omówione.

Po tym kursie uczestnik:

 • Będzie umiał opracować każdą formę pisemną: długą i krótką, która pojawi się na egzaminie.
 • Otrzyma indywidualnie poprawione i omówione prace pisemne, dzięki czemu będzie wiedział jakich błędów unikać na egzaminie.
 • Zredukuje swój poziom stresu, dzięki czemu właściwie zaprezentuje swoje umiejętności.

Szczegóły kursu:

Daty spotkań:

 • 1/godz. 18:00 – 20:00 (2h)
 • 2/ godz. 17:30 – 20:30 (3h)
 • 3/ godz. 18:00 – 20:00 (2h)
 • Cena: 350zł, materiały w cenie

KURS NA RAZIE WSTRZYMANY 

KURS GRAMATYCZNY (12H)

Program:

Kurs skoncentrowany na zagadnieniach gramatycznych, które pojawiają się na egzaminie i które sprawiają najwięcej trudności. Praktyczne ćwiczenia utrwalające nabytą wiedzę.

Po tym kursie uczestnik:

 • Będzie świadomie używał gramatyki polskiej na co dzień.
 • Utrwali i uzupełni wiedzę z gramatyki.
 • Zredukuje swój poziom stresu, dzięki czemu właściwie zaprezentuje swoje umiejętności.

Szczegóły kursu:

 • Termin: piątek / sobota, w terminach: 18/19 luty; 4/5 marca; 11/12 marca 2022
 • Godziny kursu: piatek: 19 – 21, sobota: 11 – 13
 • Cena: 420zł, materiały w cenie

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń już dziś +48 797 284 800 lub napisz na osrodekcertyfikatowy@gmail.com

OPINIE

Jedną z osób, które zdały Państwowy egzamin na certyfikat B1 w 2020 roku jest Julia. Zapytana o doświadczenia z nauką języka polskiego w KLUBIE DIALOGU i o sam egzamin, odpowiada:

„Lubię uczyć się języków obcych, a lekcje języka polskiego nie są moim pierwszym wyzwaniem. W KLUBIE DIALOGU ogromnymi atutami są ugruntowane, przyjazne stosunki w grupie i wspaniałe nauczycielki. Gdy nadszedł czas na przygotowanie się do egzaminu, musiałam zmienić charakter zajęć. Zaczęłam więc odpowiedni kurs. Uważam, że dobre przygotowanie do egzaminu jest ważne i konieczne. Zajęcia odbywały się kompleksowo i naturalnie. W procesie przygotowawczym omówiliśmy i przećwiczyliśmy prawie wszystkie typowe zadania z egzaminu. Gorąco polecam podobny kurs, aby być pewnym pomyślnego zdania egzaminu”.

Sandra, doświadczona nauczycielka KLUBU DIALOGU poprowadziła już nie jeden kurs przygotowujący do egzaminu na poziomie B1. Zapytana o to, czy prowadzenie takich lekcji różni się od innych zajęć języka polskiego jako obcego w szkole, wyjaśnia:

„Kurs przygotowujący jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą przystąpić do egzaminu B1, więc struktura tego kursu powinna różnić się od struktury stosowanej w przypadku kursów standardowych. Zajęcia są dłuższe, a na każdej lekcji pojawiają się wszystkie aspekty egzaminacyjne”.

A następnie dodaje z uśmiechem:

„Być może także uczniowie są bardziej tolerancyjni wobec samego języka i są w stanie zaakceptować większość wyjątków językowych pojawiających się na tym poziomie”.

Czy na kursie przygotowującym do egzaminu jest większa presja? Sandra konkluduje:

„Uczniowie na tym poziomie znajomości języka polskiego są już w stanie wyrazić wszystko własnymi słowami. Pozwala to prowadzić fajne dyskusje, a nawet podejmować kontrowersyjne tematy. Pozytywne wzmocnienie zawsze działa, ale najważniejsze jest podejście i osobiste zaangażowanie studenta”.

Po zakończonej sesji egzaminacyjnej z niecierpliwością czekamy na wieści „po” egzaminie. Zazwyczaj też otrzymujemy maile z podziękowaniami, które bardzo motywują do dalszej pracy, a wyniki uczniów budzą podziw i satysfakcję.

Like this:

Like Loading...
%d bloggers like this: