Poziomy nauczania – język polski
dla początkujących i zaawansowanych

Program nauki w Szkole KLUB DIALOGU obejmuje wszystkie poziomy sprawności językowej: od nauki języka polskiego dla początkujących (A0) do poziomu zaawansowanego (C1). Jest on zgodny z wytycznymi Państwowej Komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego oraz wytycznymi ALTE – The Association of Language Testers in Europe.

A0

Poziom A0 'survival’

Najważniejsze, to dobrze zacząć naukę języka polskiego, ponieważ w przypadku tego języka solidne podstawy dają gwarancję szybkiej i efektywnej nauki. Język polski dla początkujących studentów niesłowiańsko – języcznych zaczynamy od poziomu A0. Naukę Słowian zaczynamy od poziomu A1.

Poziom ‘survival’ (A0) języka polskiego jako obcego to odpowiedni poziom do rozpoczęcia nauki przez studentów nie słowiańsko-języcznych. Podczas kursu polskiego dla początkujących uczeń poznaje podstawowe zwroty, formy wypowiedzi i słownictwo, które pozwolą mu na proste, ale swobodne poruszanie się w życiu codziennym.

To bardzo ważny etap dla zrozumienia idei jednego z najtrudniejszych języków. Dzięki autorskim i nowatorskim metodom, nauka języka polskiego dla cudzoziemców staje się przygodą i przyjemnością. Już od pierwszych zajęć uczniowie są zachęcani do mówienia, a regularne zajęcia wspomagane są lekcjami fonetyki.

Doświadczeni lektorzy z wieloletnią praktyką

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez lektorów o wysokich kwalifikacjach, doskonale przygotowanych do prowadzenia lekcji języka polskiego dla początkujących. Nauczanie polskiego od podstaw to ich pasja, dlatego podczas każdej lekcji wprowadzane są nowe umiejętności, które natychmiast można wykorzystać w praktyce. Umówienie spotkania, czy zamówienie w restauracji nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

  • Przedstawić siebie i innych oraz przeprowadzić ‘small talk’ w sytuacji oficjalnej i nieoficjalnej
  • Wymienić i prosto opisać zawody i miejsca pracy
  • Przeprowadzić proste rozmowy w sklepie, restauracji i innych miejscach użyteczności publicznej (transport), zamówić w restauracji, umówić wizytę
  • Posługiwać się datami, godzinami, porami roku, nazwami dni i miesięcy
  • Dzień dobry (formuły powitalne i pożegnalne, literowanie, liczebniki)
  • Moje biuro (słownictwo, zadawanie pytań)
  • Jestem głodny (słownictwo, pytania o cenę, kolory)
  • Zakupy (produkty spożywcze, liczebniki 100 – 1000)
  • Moja praca (przymiotniki, nauka polskiego dla obcokrajowców)
  • Mój tydzień (nazwy dni tygodnia, określenie czasu i lokalizacji)
  • Która jest godzina? (godziny, pory dnia, środki transportu)

Zachęcamy do wypełnienia bezpłatnego testu kompetencji językowych (SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM) aby sprawnie zapisać się na odpowiednie zajęcia z języka polskiego jako obcego.

Wypełnij test