NASZ ZESPÓŁ

Tworzymy wyjątkowy ZESPÓŁ współgrający ze sobą.

Tę atmosferę przynosimy również na nasze zajęcia.

WŁAŚCICIELE

IMG_0450111
WIOLETTA KUNICKA – KAJCZUK
PIOTR KAJCZUK

BIURO

Dorota_5
DOROTA MASZKIEWICZ
Dyrektor Zarządzający
Mówię po angielsku
Anuszka_na stronę
ANNA PETROVYCH
Koordynator Biura
Mówię po angielsku, rosyjsku, ukraińsku
IRA
IRENA LEHENKA
Koordynator Biura
Mówię po ukraińsku, rosyjsku i angielsku

ZESPÓŁ LEKTORÓW

Viola41

WIOLETTA KUNICKA – KAJCZUK

Z wykształcenia jestem pedagogiem i lektorem języka polskiego jako obcego. Swoją przygodę z nauczaniem języka polskiego zaczęłam w 2011 roku dołączając do szkoły KLUBU DIALOGU, której obecnie jestem właścicielką.

Lubię chodzić do kina, teatru, odwiedzać nowe restauracje i kawiarnie w Warszawie, czytać, spać, słuchać muzyki filmowej i etnicznej, jeść pizzę, pić chilijskie czerwone wino, pływać, spacerować i jeździć na rowerze. Moją pasją są również podróże!

Moje ulubione polskie słowa, to: wspaniale, brzoskwinia, pszczoła.

Mówię po: polsku, angielsku i hiszpańsku

Agata Kliber

AGATA KLIBER

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i lektorem języka polskiego jako obcego. Jako lektorka współpracuję ze szkołą KLUB DIALOGU od 2014 roku. W 2019 roku objęłam funkcję metodyka szkolnego. Obecnie jestem odpowiedzialna za jakość programową oraz poziom nauczania w szkole.

Praca jest moją pasją! Daje mi możliwość otaczania się ludźmi z całego świata, którzy inspirują mnie do poznawania ich kultur, tradycji, religii, języków, kuchni i szerszego spojrzenia na świat.

Lubię czytać, chodzić do kina, podróżować i gotować.

Moje ulubione słowa to: pięknie, serio, bingo

Mówię po: polsku i angielsku

20171104_145548

MAGDALENA CHABIERA

Jestem historyczką literatury. Obecnie łączę pracę lektora języka polskiego jako obcego w szkole KLUB DIALOGU i na uniwersytecie, na którym prowadzę zajęcia z historii literatury powszechnej. Zajmuję się także edytorstwem i sama piszę, głównie szkice i recenzje literackie.

Interesuję się literaturą, szczególnie rosyjską, filozofią, sztuką modernistyczną i filmem. Uwielbiam polskie kino, ale fascynuje mnie także Francuska Nowa Fala i filmy Charlesa Chaplina.  Kocham muzykę, od klasycznej do popularnej; od Bacha, do muzyki elektronicznej i rockowej.

Moje ulubione polskie słowo, to: cisza

Mówię po: polsku, angielsku i rosyjsku.

Sandra_na stronę

SANDRA KOWALSKA

Jestem lektorką języka polskiego jako obcego, a także dyplomowanym logopedą. Takie połączenie daje gwarancję, że moi studenci szybko i poprawnie nauczą się mówić po polsku. Moja praca w szkole KLUB DIALOGU od 4 lat daje mi wiele satysfakcji, głównie za sprawą studentów, którzy codziennie przychodzą do naszej szkoły.

Lubię jeść, spać i pić hektolitry herbaty. Wolny czas staram się spędzać z rodziną, przyjaciółmi lub na rowerze.

Moje ulubione polskie słowa, to: mężczyźni, ekstra!

Mówię po: polsku, angielsku i niemiecku

Sylwia Mirosław11

SYLWIA MIROSŁAW

Jestem antropologiem kulturowym i lektorem języka polskiego jako obcego w szkole KLUB DIALOGU od 2011r. Nauczanie języka polskiego to dla mnie ogromna przyjemność i ciągłe wyzwanie. Uwielbiam sama pokonywać bariery językowe i pomagać w tym innym. Lubię być ambasadorem swojego kraju, opowiadając o jego historii, kulturze i życiu codziennym. Dbam o przyjemną atmosferę i poczucie humoru w czasie lekcji.

Lubię czytać reportaże, uczyć się języków obcych, gotować oraz spędzać czas na łonie natury. Chętnie słucham hiszpańskich piosenek.

Moje ulubione polskie słowa, to: naprawdę?, dziękuję, kapuśniak

Mówię po: polsku, angielsku, hiszpańsku i rosyjsku.

Oliwia11

OLIWIA KASPRZYK

Pracę w KLUBIE DIALOGU od 2018 roku łączę z karierą akademicką (doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim). W wolnych chwilach tłumaczę dramaty. Fascynuję się kulturą krajów Europy Środkowo – Wschodniej i Bałkanów (awangarda, teatr, literatura, kino, filozofia, języki, folklor). Z wykształcenia jestem literaturoznawcą, z pasji – językoznawcą. Jestem kolekcjonerką i nerdem językowym. Lubię pokazywać język „od podszewki”, bawić się semantyką, etymologią i wszelką dekonstrukcją słów.

Mówię po: angielsku, rosyjsku, węgiersku, serbsku

Wioletka Grabarczuk_na stronę

WIOLETTA GRABARCZUK

Jestem polonistą i logopedą, a ponadto ciągle rozwijam się i kształcę jako glottodydaktyk. W KLUBIE DIALOGU pracuję od początku roku 2019. Bardzo cieszy mnie to, że pracując jako lektor języka polskiego jako obcego mam szansę poznawać ludzi z niemal całego świata. Lubię także tradycyjnie podróżować po Polsce, odkrywać nowe miejsca i odwiedzać stare. Zawsze zachwyca mnie językowa i kulturowa (szczególnie kulinarna!) różnorodność świata. Lubię czytać, gotować i jeść; interesuję się neuropsychologią. Uwielbiam brzmienie języka polskiego i w ogóle lubię słuchać – ludzi, muzyki, odgłosów natury.

Moje ulubione polskie słowa to: cisza, dżdżysty, słowotwórczy, przyjaciel, niedźwiedź, rabarbar.

Mówię po: polsku, angielsku i francusku, uczę się języka włoskiego.

Irminka_na stronę

IRMINA ANTOSZCZUK

Posiadam dyplom z zakresu filologii polskiej ze specjalnością redaktorsko- medialną uzyskany na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współpracuję z KLUBEM DIALOGU od 2018r.

Interesuję się etymologią i słowotwórstwem. Lubię czytać polską literaturę i rysować.

Moje ulubione polskie słowo to: poniekąd

Mówię po: angielsku

Beata_na stronę1

BEATA PRZEŹDZIECKA

Studiowałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskałam dyplom magistra filologii polskiej ze specjalnością pedagogiczną. Z Klubem Dialogu współpracuję od 2018 roku.

Interesuję się literaturą współczesną i kinem europejskim. Uwielbiam operę. Lubię uczyć się języków obcych.

Moje ulubione polskie słowo: dobrostan.

Mówię po: angielsku, francusku, rosyjsku i trochę po włosku.